OGRÓD W KTÓRYM DOBRZE SIĘ CZUJĘ

Na pograniczu lasu, na zróżnicowanym wysokościowo terenie, gdzie stoi dom wpisany w krajobraz, powstał zrealizowany już projekt ogrodu, w którym najważniejsze było wykreowanie przestrzeni zielonej w zgodzie z Naturą i oczekiwaniami Inwestorów.

GDZIE JEST WOLA TAM JEST SPOSÓB

Traf chciał, że na środku projektowanego wjazdu do garażu rosła (i rośnie nadal) piękna sosna zwyczajna. Nie było mowy o jej usunięciu ! Zamiast poddać się prostemu i zazwyczaj stosowanemu rozwiązaniu usunięcia drzewa będącego w kolizji z projektowanym wjazdem, zaproponowany został alternatywny układu przestrzeni, który zachował integralność naturalnego krajobrazu. Wjazd do garażu został delikatnie przesunięty, a jego kształt dostosowano do topografii terenu, tak by ominąć majestatyczną sosnę. Dzięki takiemu rozwiązaniu strefa wejściowa nabrała unikalnego charakteru i elegancji. Ułożona z wielkoformatowych, kwadratowych płyt prowadząca do domu ścieżka pozwoliła na kreacje minimalistycznej kompozycji. Prowadząc wzrok wprost do wejścia, gdzie architekt projektując oszkloną ścianę wprowadził naturę prosto do wnętrza domu. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, każdy kto przekracza próg, jest witany zapierającym dech w piersiach widokiem na piękny leśny ogród z kaskadą, która dosłownie wlewa się do środka. Architekt zadbał o to, by granica między wnętrzem a ogrodem była niemal niewidoczna. 

Usługa:

Projekt ogrodu

Projektant:

Małgorzata Bukowska

Czas trwania:

6 Miesięcy

Lokalizacja:

Łupstych, Polska

PRZED

Bezpieczeństwo i bezpośrednie połączenie z naturą było nadrzędnym celem projektu zagospodarowania działki. 

Wyzwania

Po

Ten ogród to prawdziwe schronienie, które pozwala na relaks i odbudowę energii w zgodzie z naturą i pięknem otaczającego krajobrazu. Wymagający i zróżnicowany wysokościowo teren został przekształcony w piękny i bezpieczny ogród. Mur oporowy z betonu architektonicznego, stał się nie tylko elementem stabilizującym skarpę, ale również dekoracyjnym akcentem, wokół którego zaprojektowano zróżnicowaną i atrakcyjną roślinność. Pod koronami istniejących drzew powstały strefy cienia. Rośliny utworzyły bujne, zielone dywany, które wprowadziły spokój i świeżość. Rabaty obsadzono bylinami o różnych okresach kwitnienia, co zapewniło ciągłość barw i zapachów przez cały sezon. Wzdłuż betonowego muru oporowego prężą się podświetlane sylwety traw ozdobnych, które dodały lekkości i intymności.

Wyniki

projektowa

Galeria zdjęć

Greendesigns.pl

GreenDesigns.pl

Strona jest aktualnie w przebudowie

Zapraszam do kontaktu

email: kontakt@greendesigns.pl
telefon: 510062066

Zapomniane hasło